Daugybė pasaulio mokslininkų negali rasti vieningos nuomonės. Tiktai aišku, kad medicina yra pasidalijusi į dvi šalis:
- Rytų (su senomis tautinėmis tradicijomis, Tibeto Vienuolių tūkstantmečius išsaugotus sveikatą palaikančius, ir gydančius receptus),
- na, ir žinoma, Vakarų, - su gausybe cheminių preparatų, gydančių tik ligos simptomus, o ne padedančių išspręsti problemas, kurios sukelia vieną ar kitą negalavimą.
Vakarų medicinoje mes tiesiog kovojame su liga - visais įmanomais būdais, kurie mums prieinami - peiliu, chemija ir pan. Tai pagrįsta sunkiais ir neatidėliotinais atvejais. Tačiau, deja, tai neefektyvu, kai kalbame apie chroniškas, įsisenėjusias ligas, reabilitaciją ir ypač ligų profilaktiką.
Rytų medicinos kitoks požiūris: “Liga - tai signalas, kad organizme kažkas negerai. Reikia ne kovoti su liga, o susigrąžinti sveikatą”.
Kai vaikas verkia, jam reikia ne čiulptuką brukti, o pirmiausia bent jau patikrinti, ar jo kelnytės sausos. Išgėrus ”Enap’o” ar “Adelfan’o” tabletę sumažinamas kraujo spaudimas, bet nepašalinama jo padidėjimo priežastis. ”Analginu” ar “Citramonu” nuslopinamas galvos skausmas, o neišsiaiškinama, kodėl ją skaudėjo.
Gal organizmas norėjo pasakyti: ”Čia problema, atkreipk dėmesį. Rytoj gali būti vėlu”.
Kitaip tariant, išgėrus bet kokį cheminį vaistą, kuris, greitai panaikina SOS signalą, siųstą iš mūsų pasąmonės, tarsi “ištraukia liežuvį” tam pagalbos šauksmui. Jį tarsi užčiaupiame. Bet ar tai ilgam... Susidarius sąlygoms ir aplinkybėms jis vėl šaukia SOS.
Chroniškų ligų Vakarų medicina neišgydo. Labai ūmi liga, dėl kurios kreipėtės į gydytoją, greitai pereina į lėtinę. Liga nuvejama į gilumą. Todėl, kad Vakarų medicina paprasčiausiai nuslopina simptomus. Jums skiriamas gydimas tik šiandienai. Kam galvoti apie rytdieną, jei reikia, kad Jums šiandien taptų geriau? O tai, kad rytoj gali būti dar blogiau - jau kitas klausimas ir kito gydytojo problema.
Rytuose nėra gydytojų, gydančių atskirus organus. (Nėra tik širdies, tik plaučių, tik inkstų ir t.t.). Jie gydo visą organizmą. Mes - ne atskiros dalys, mes - bendra visuma. Todėl, siekiant gerų rezultatų, privalome atkurti sveikatą.
Visame pasaulyje kovojant su liga - laimi liga. O jei mes padėsime grįžti sveikatai - liga pasitrauks pati.
Jokie vaistai nepadės įveikti ligos, jeigu jos šaknys mūsų pasąmonės gelmėse. Iš tiesų, pats žmogus kuria savo sveikatą. Geros mintys kuria gerą sveikatą ir atvirkščiai.
Viena svarbiausių ligos priežasčių yra organizmo intoksikacija (apsinuodijimas). Tuomet organizme blogai vyksta medžiagų apykaita, iš jo nepašalinamos druskos, teršalai, toksinai. Į organizmą patenka mažai maistingųjų medžiagų ir gyvybinės energijos. Taip pat ir stresai, bei emocinė įtampa mažina organizmo atsparumą. Daugelio žmonių gyvybinės energijos atsargos nėra pakankamos toksinų šalinimui. Todėl organizmas dar labiau užteršiamas, apnuodijamas, sutrinka visų organų veikla, atsiranda ligos, o dar dažniau - ligų kompleksas.
Taip pat liga gali atsirasti iš pykčio, neapykantos, pavydo ir t.t., nuo bet kokių neigiamų emocijų. Mes turime padėti savo organizmui išgyventi, o ne slopinti jo apnuodyta gamta, chemija ir stresais.
SVEIKATOS GRĄŽINIMO PAGRINDAI
Taigi, jeigu jau susimąstėte, ar verta nugyventi Tau skirtą gyvenimą pilnavertiškai ir pilną energijos, sulaukti gražios senatvės, o ne būti kliuviniu savo artimiesiems, privalote suprasti, kad sveikatos šaltinis yra tik Jūsų pačių rankose. Sakoma: ”Sveikame kūne - sveika ir siela”. Yra nerašyta taisyklė, kuri padės Jums siekiant susigrąžinti sveikatą, sustiprinti imunitetą ir pasakyti ligoms NE!
Tai:
l. Organizmo valymas;
2. Organizmo atstatymas;
3. Organizmo papildymas įvairiais mineralais, mikro ir makro elementais bei vitaminais.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------